Abdülvedud İsminin Anlamı

Abdülvedud : Vedud'un kulu.- Allah'ın isimlerinden. Vedud; iyi amel sahibi kullarını seven, onlara rahmet ve rızasını yönelten, sevilmeye ve sayılmaya, dostluğu kazanılmaya yegane layık olan yüce Allah anlamındadırAbdülvedud İsminin Analizi

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

B : Ön sezileri kuvvetli kişiliği temsil eder. En olumsuz olaylarda dahi umutlarını yitirmeyen kişiliktir, aynı zamanda.

D : Üstün gücü temsil eder, hırslı ve zorluklara direnen kişiliği ifade eder.

Ü : Başarıları devamlı engellenen.

L : Sanatsal yönleri olan kabiliyetli kişilik ifadesidir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz bir kişiliği ifade eder, bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesiyle hareket eden kişilik örneği.

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

D : Üstün gücü temsil eder, hırslı ve zorluklara direnen kişiliği ifade eder.

U : Durgun görünümlü, çok ağır hareket eden, işlerini ağırdan alan bir profil çizen kişilik.

D : Üstün gücü temsil eder, hırslı ve zorluklara direnen kişiliği ifade eder.Abdülvedud İsmiyle Uyumlu İsimler

Memdud Uzatılan
Vedud 1. Çok muhabbetli, çok şefkatli. 2.Anlamı: Allah'ın isimlerinden. İyi kullarını sevip onlara rahmet ve rızasını irade eden yüce Allah. -(bkz. Abdülvedud). Kur'an'da Hud, ayet: 90; Buruc, ayet: 14'te zikredilmiştir.


Abdülvedud isminin anlamı Abdülvedud ne demek Abdülvedud isim analizi

Tags : Abdülvedud isminin anlamı nedir Abdülvedud ne anlama geliyor Abdülvedud ne demek Abdülvedud isminin anlamı Abdülvedud isminin anlamı nedir Abdülvedud ne anlama geliyor Abdülvedud ne demek Abdülvedud isminin anlamı Abdülvedud isminin anlamı nedir Abdülvedud ne anlama geliyor Abdülvedud ne demek Abdülvedud isminin anlamı Abdülvedud isminin anlamı nedir Abdülvedud ne anlama geliyor Abdülvedud ne demek Abdülvedud isminin anlamı Abdülvedud isminin anlamı nedir Abdülvedud ne anlama geliyor Abdülvedud ne demek Abdülvedud isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...