Ahad İsminin Anlamı

Ahad : 1.Anlamı: Bir, kişi, kimse. 2.Anlamı: Birler, birden dokuza kadar olan sayılar. 3.Anlamı: Ünlü Türk denizcilerinden Ahad bey (Umur bey donanmasın­dan).Ahad İsminin Analizi

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

H : Sakin ve durağan bir kişiliği ifade eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

D : Üstün gücü temsil eder, hırslı ve zorluklara direnen kişiliği ifade eder.Ahad İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdülehad Şeriki ve ortağı bulunmayan, tek olan Allah ın kulu. Ehad, Allah ın isimlerindendir.
Cihad 1. Din uğrunda düşmanla savaşma. 2.Anlamı: İslam uğrunda çalışma. Cihad müslümanlara farz kılınmıştır. Mallarıyla, canlarıyla savaşan mü'minler övüldüğü gibi, bu mücadele uğruna canını veren kişi şchidlik makamıyla yüceltilip taltif edilmişlerdir. Kur'an'da defalarca tekrarlanan bir emirdir. - Dil kuralına uygun olarak "d/t" olarak kullanılmaktadır.
Ehad 1. Bir, tek. 2.Anlamı: İlk sayı. 3.Anlamı: Allah'ın isimlerinden, bir ve tek olan Allah. - İsim olarak kullanılmaz.
Ferhad Anadolu Anonimi'nde Ferhad ve Şirin adıyla meşhur olan eski bir hikayenin erkek kahramanı olup Şirin'in aşıkıdır. - (bkz. Ferhat)
Nihad Tabiat, huy
Serhad Sınır


Ahad isminin anlamı Ahad ne demek Ahad isim analizi

Tags : Ahad isminin anlamı nedir Ahad ne anlama geliyor Ahad ne demek Ahad isminin anlamı Ahad isminin anlamı nedir Ahad ne anlama geliyor Ahad ne demek Ahad isminin anlamı Ahad isminin anlamı nedir Ahad ne anlama geliyor Ahad ne demek Ahad isminin anlamı Ahad isminin anlamı nedir Ahad ne anlama geliyor Ahad ne demek Ahad isminin anlamı Ahad isminin anlamı nedir Ahad ne anlama geliyor Ahad ne demek Ahad isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...