Beşir İsminin Anlamı

Beşir : 1.Anlamı: Müjde getiren, müjdeci. 2.Anlamı: Güler yüzlü, güleç.3.Anlamı: Müjde getiren müjdeci. 4.Anlamı: Güleryüzlü güleç adam. Kur´ani bir kavramdır. İnsanlara Allah´ın emir ve nimetlerini, cennet ve mükafatı haber veren peygamberler ve Kur´an için kullanılmıştır.Beşir İsminin Analizi

B : Ön sezileri kuvvetli kişiliği temsil eder. En olumsuz olaylarda dahi umutlarını yitirmeyen kişiliktir, aynı zamanda.

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

Ş : Fazla üretken ve güçlü bir yapıya sahiptir.

I : Hassas, duygusal.

R : Tereddütlü kişilik demektir, karar vermede zorlanmalar yaşarlar.Beşir İsmiyle Uyumlu İsimler

Aşir 1. Ondabir, onuncu. 2.Anlamı: Samimi dost ve arkadaş. 3.Anlamı: Koca. 4.Anlamı: Aşar toplayan. 5. Kur'an-ı Kerim'den 10 ayetlik bir bölümü okuma. Aşir Efendi (Mustafa). Osmanlı Şeyhülislamı (1728-1804).'Bursa, Mekke ve İstanbul kadılıklarında bulundu. 1758-1800'de Şeyhülislamlık görevini ifa etli.
Başir 1. Göz. 2.Anlamı: Görme. 3.Anlamı: Allah'ın sıfatlarından, herşeyi gören ("Abd" takısı almadan kullanılmaz).
Erdeşir Cesur, kahraman, aslan yürekli
Eşir Çok sevinçli
Mübeşşir Müjdeci, muştucu. - Hz. Peygamber (s.a.s)'in isimlerinden
Müşir 1. Haber veren, bildiren. 2.Anlamı: Emir ve işaret eden. 3.Anlamı: Mareşal. - Daha çok lakab olarak kullanılır.
Müstebşir İstibşar eden, müjdeleyen. Müjde ile sevinen
Naşir 1.Anlamı: Yayan, dağıtan, saçan. 2.Anlamı: Kitap vb. yayımlayan, çıkaran.


Beşir isminin anlamı Beşir ne demek Beşir isim analizi

Tags : Beşir isminin anlamı nedir Beşir ne anlama geliyor Beşir ne demek Beşir isminin anlamı Beşir isminin anlamı nedir Beşir ne anlama geliyor Beşir ne demek Beşir isminin anlamı Beşir isminin anlamı nedir Beşir ne anlama geliyor Beşir ne demek Beşir isminin anlamı Beşir isminin anlamı nedir Beşir ne anlama geliyor Beşir ne demek Beşir isminin anlamı Beşir isminin anlamı nedir Beşir ne anlama geliyor Beşir ne demek Beşir isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...