Cihad İsminin Anlamı

Cihad : 1. Din uğrunda düşmanla savaşma. 2.Anlamı: İslam uğrunda çalışma. Cihad müslümanlara farz kılınmıştır. Mallarıyla, canlarıyla savaşan mü'minler övüldüğü gibi, bu mücadele uğruna canını veren kişi şchidlik makamıyla yüceltilip taltif edilmişlerdir. Kur'an'da defalarca tekrarlanan bir emirdir. - Dil kuralına uygun olarak "d/t" olarak kullanılmaktadır.Cihad İsminin Analizi

C : Güzel sanatlara yatkınlığı temsil eden duygusal kişiliği ifade eder.

I : Hassas, duygusal.

H : Sakin ve durağan bir kişiliği ifade eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

D : Üstün gücü temsil eder, hırslı ve zorluklara direnen kişiliği ifade eder.Cihad İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdülehad Şeriki ve ortağı bulunmayan, tek olan Allah ın kulu. Ehad, Allah ın isimlerindendir.
Ahad 1.Anlamı: Bir, kişi, kimse. 2.Anlamı: Birler, birden dokuza kadar olan sayılar. 3.Anlamı: Ünlü Türk denizcilerinden Ahad bey (Umur bey donanmasın­dan).
Ehad 1. Bir, tek. 2.Anlamı: İlk sayı. 3.Anlamı: Allah'ın isimlerinden, bir ve tek olan Allah. - İsim olarak kullanılmaz.
Ferhad Anadolu Anonimi'nde Ferhad ve Şirin adıyla meşhur olan eski bir hikayenin erkek kahramanı olup Şirin'in aşıkıdır. - (bkz. Ferhat)
Nihad Tabiat, huy
Serhad Sınır


Cihad isminin anlamı Cihad ne demek Cihad isim analizi

Tags : Cihad isminin anlamı nedir Cihad ne anlama geliyor Cihad ne demek Cihad isminin anlamı Cihad isminin anlamı nedir Cihad ne anlama geliyor Cihad ne demek Cihad isminin anlamı Cihad isminin anlamı nedir Cihad ne anlama geliyor Cihad ne demek Cihad isminin anlamı Cihad isminin anlamı nedir Cihad ne anlama geliyor Cihad ne demek Cihad isminin anlamı Cihad isminin anlamı nedir Cihad ne anlama geliyor Cihad ne demek Cihad isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...