Ehad İsminin Anlamı

Ehad : 1. Bir, tek. 2.Anlamı: İlk sayı. 3.Anlamı: Allah'ın isimlerinden, bir ve tek olan Allah. - İsim olarak kullanılmaz.Ehad İsminin Analizi

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

H : Sakin ve durağan bir kişiliği ifade eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

D : Üstün gücü temsil eder, hırslı ve zorluklara direnen kişiliği ifade eder.Ehad İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdülehad Şeriki ve ortağı bulunmayan, tek olan Allah ın kulu. Ehad, Allah ın isimlerindendir.
Ahad 1.Anlamı: Bir, kişi, kimse. 2.Anlamı: Birler, birden dokuza kadar olan sayılar. 3.Anlamı: Ünlü Türk denizcilerinden Ahad bey (Umur bey donanmasın­dan).
Cihad 1. Din uğrunda düşmanla savaşma. 2.Anlamı: İslam uğrunda çalışma. Cihad müslümanlara farz kılınmıştır. Mallarıyla, canlarıyla savaşan mü'minler övüldüğü gibi, bu mücadele uğruna canını veren kişi şchidlik makamıyla yüceltilip taltif edilmişlerdir. Kur'an'da defalarca tekrarlanan bir emirdir. - Dil kuralına uygun olarak "d/t" olarak kullanılmaktadır.
Ferhad Anadolu Anonimi'nde Ferhad ve Şirin adıyla meşhur olan eski bir hikayenin erkek kahramanı olup Şirin'in aşıkıdır. - (bkz. Ferhat)
Nihad Tabiat, huy
Serhad Sınır


Ehad isminin anlamı Ehad ne demek Ehad isim analizi

Tags : Ehad isminin anlamı nedir Ehad ne anlama geliyor Ehad ne demek Ehad isminin anlamı Ehad isminin anlamı nedir Ehad ne anlama geliyor Ehad ne demek Ehad isminin anlamı Ehad isminin anlamı nedir Ehad ne anlama geliyor Ehad ne demek Ehad isminin anlamı Ehad isminin anlamı nedir Ehad ne anlama geliyor Ehad ne demek Ehad isminin anlamı Ehad isminin anlamı nedir Ehad ne anlama geliyor Ehad ne demek Ehad isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...