Evliya İsminin Anlamı

Evliya : 1.Anlamı: Veliler. 2.Anlamı: Allah'ın dostları. 3.Anlamı: İman edip salih amel işleyenler. 4.Anlamı: Allah yolunda mallan ve canlarıyla cihad edenler. 5. Allah'ın emaneti olan dinini ve hükümlerini yeryüzünde tevelli ederek korumaya çalışanlar.Evliya İsminin Analizi

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

V : Kendi içine dönük, umursamaz bir kişiliği ifade eder, bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesiyle hareket eden kişilik örneği.

L : Sanatsal yönleri olan kabiliyetli kişilik ifadesidir.

I : Hassas, duygusal.

Y : Geçmişteki izleri, üzüntü ve diğer olayları sürekli yaşarlar, geçmişlerini asla unutmazlar ve güçlü bir kişilik yapısı gösterirler.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.Evliya İsmiyle Uyumlu İsimler

Çiya Dağ anlamına gelmektedir.
Eliya 1-güzel kokan çiçek 2-güzel bayan 3-çekici insan.
Embiya Peygamberler, Evliya.
Enbiya Peygamberler.
Liya Sabrın en güzeli
Zekeriya Erkek, Adam.
Ziya aydınlık,nur


Evliya isminin anlamı Evliya ne demek Evliya isim analizi

Tags : Evliya isminin anlamı nedir Evliya ne anlama geliyor Evliya ne demek Evliya isminin anlamı Evliya isminin anlamı nedir Evliya ne anlama geliyor Evliya ne demek Evliya isminin anlamı Evliya isminin anlamı nedir Evliya ne anlama geliyor Evliya ne demek Evliya isminin anlamı Evliya isminin anlamı nedir Evliya ne anlama geliyor Evliya ne demek Evliya isminin anlamı Evliya isminin anlamı nedir Evliya ne anlama geliyor Evliya ne demek Evliya isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...