Ferhad İsminin Anlamı

Ferhad : Anadolu Anonimi'nde Ferhad ve Şirin adıyla meşhur olan eski bir hikayenin erkek kahramanı olup Şirin'in aşıkıdır. - (bkz. Ferhat)Ferhad İsminin Analizi

F : Sakinliği temsil eder, uysal ve güvenilir kişiliğin işaretçisidir.

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

R : Tereddütlü kişilik demektir, karar vermede zorlanmalar yaşarlar.

H : Sakin ve durağan bir kişiliği ifade eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

D : Üstün gücü temsil eder, hırslı ve zorluklara direnen kişiliği ifade eder.Ferhad İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdülehad Şeriki ve ortağı bulunmayan, tek olan Allah ın kulu. Ehad, Allah ın isimlerindendir.
Ahad 1.Anlamı: Bir, kişi, kimse. 2.Anlamı: Birler, birden dokuza kadar olan sayılar. 3.Anlamı: Ünlü Türk denizcilerinden Ahad bey (Umur bey donanmasın­dan).
Cihad 1. Din uğrunda düşmanla savaşma. 2.Anlamı: İslam uğrunda çalışma. Cihad müslümanlara farz kılınmıştır. Mallarıyla, canlarıyla savaşan mü'minler övüldüğü gibi, bu mücadele uğruna canını veren kişi şchidlik makamıyla yüceltilip taltif edilmişlerdir. Kur'an'da defalarca tekrarlanan bir emirdir. - Dil kuralına uygun olarak "d/t" olarak kullanılmaktadır.
Ehad 1. Bir, tek. 2.Anlamı: İlk sayı. 3.Anlamı: Allah'ın isimlerinden, bir ve tek olan Allah. - İsim olarak kullanılmaz.
Nihad Tabiat, huy
Serhad Sınır


Ferhad isminin anlamı Ferhad ne demek Ferhad isim analizi

Tags : Ferhad isminin anlamı nedir Ferhad ne anlama geliyor Ferhad ne demek Ferhad isminin anlamı Ferhad isminin anlamı nedir Ferhad ne anlama geliyor Ferhad ne demek Ferhad isminin anlamı Ferhad isminin anlamı nedir Ferhad ne anlama geliyor Ferhad ne demek Ferhad isminin anlamı Ferhad isminin anlamı nedir Ferhad ne anlama geliyor Ferhad ne demek Ferhad isminin anlamı Ferhad isminin anlamı nedir Ferhad ne anlama geliyor Ferhad ne demek Ferhad isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...