Fettah İsminin Anlamı

Fettah : 1.Anlamı: Üstün gelmiş, zafer kazanmış. 2.Anlamı: Fetheden, açan. 3.Anlamı: Allah´ın adlarındandır. 4.Anlamı: Açan, açıcı, zafer kazanmış, üstün gelmiş. 5. Kullarının kapalı işlerini açan, Cenab-ı Hakk´ın isimlerinden.Fettah İsminin Analizi

F : Sakinliği temsil eder, uysal ve güvenilir kişiliğin işaretçisidir.

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

T : Oldukça ketum tavırlı ve duygularını karşısındakine açmayı zor başarabilen kişiliği temsil eder.

T : Oldukça ketum tavırlı ve duygularını karşısındakine açmayı zor başarabilen kişiliği temsil eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

H : Sakin ve durağan bir kişiliği ifade eder.Fettah İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdülfettah Gizli şeyleri açığa çıkaran Allah ın kulu. Zafer kazanmış, üstün gelmiş, fetheden-açan, kullarınının kapalı-müşkil işle­rini açan Allah ın kulu. Allah ın isimlerindendir.
Miftah 1. Anahtar. 2.Anlamı: Şifre cetveli. 3.Anlamı: Dil öğrenirken yapılacak tercüme ve meselelerin halledilmiş şekillerini gösteren kitap. 4.Anlamı: Hz.Peygamber (s.a.s)'in isimlerinden.


Fettah isminin anlamı Fettah ne demek Fettah isim analizi

Tags : Fettah isminin anlamı nedir Fettah ne anlama geliyor Fettah ne demek Fettah isminin anlamı Fettah isminin anlamı nedir Fettah ne anlama geliyor Fettah ne demek Fettah isminin anlamı Fettah isminin anlamı nedir Fettah ne anlama geliyor Fettah ne demek Fettah isminin anlamı Fettah isminin anlamı nedir Fettah ne anlama geliyor Fettah ne demek Fettah isminin anlamı Fettah isminin anlamı nedir Fettah ne anlama geliyor Fettah ne demek Fettah isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...