Halas İsminin Anlamı

Halas : Kurtuluş, kurtulma.Halas İsminin Analizi

H : Sakin ve durağan bir kişiliği ifade eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

L : Sanatsal yönleri olan kabiliyetli kişilik ifadesidir.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

S : Hayalperestliği sembolize eder. Aşırı hayal kuran kişilik.Halas İsmiyle Uyumlu İsimler

Ahlas 1.Anlamı: Saf, halis, karışımsız. 2.Anlamı: İyi yürekli, temiz kimse. 3.Anlamı: Kur´anî ıstılahta, Allah´a halis ola­rak yönelip ihlaslılıkta ileri bir dereceye varmış kul.
Atlas 1.Anlamı: Üstü ipek, altı pamuk kumaş, diba. 2.Anlamı: Düz, havasız, tüysüz. 3.Anlamı: Büyük harita. 4.Anlamı: Atlas okyanusu. 5. Kuzey Afrika'da Fas, Cezayir'i geçerek Tunus Körfezi'ne kadar uzanan sıradağlara verilen ad.
Barlas Kahraman, savaşçı.
İhlas 1.Anlamı: Halis, temiz doğru sevgi. 2.Anlamı: Gönülden gelen dostluk, samimiyet, doğruluk, bağlılık. 3.Anlamı: Kur'anı Kerim'in 112.Anlamı: suresinin adı.
Oflas bk. Oflaz
Talas 1.Anlamı: Yelin kaldırdığı toz. 2.Anlamı: Fırtına, kasırga. 3.Anlamı: Can sıkıntısı. 4.Anlamı: Köşe. 5. Oğuzların 24 boyundan biri.


Halas isminin anlamı Halas ne demek Halas isim analizi

Tags : Halas isminin anlamı nedir Halas ne anlama geliyor Halas ne demek Halas isminin anlamı Halas isminin anlamı nedir Halas ne anlama geliyor Halas ne demek Halas isminin anlamı Halas isminin anlamı nedir Halas ne anlama geliyor Halas ne demek Halas isminin anlamı Halas isminin anlamı nedir Halas ne anlama geliyor Halas ne demek Halas isminin anlamı Halas isminin anlamı nedir Halas ne anlama geliyor Halas ne demek Halas isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...