Nihad İsminin Anlamı

Nihad : Tabiat, huyNihad İsminin Analizi

N : Üstün güçlere sahip, sağduyulu kişiliği ifade eder.

I : Hassas, duygusal.

H : Sakin ve durağan bir kişiliği ifade eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

D : Üstün gücü temsil eder, hırslı ve zorluklara direnen kişiliği ifade eder.Nihad İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdülehad Şeriki ve ortağı bulunmayan, tek olan Allah ın kulu. Ehad, Allah ın isimlerindendir.
Ahad 1.Anlamı: Bir, kişi, kimse. 2.Anlamı: Birler, birden dokuza kadar olan sayılar. 3.Anlamı: Ünlü Türk denizcilerinden Ahad bey (Umur bey donanmasın­dan).
Cihad 1. Din uğrunda düşmanla savaşma. 2.Anlamı: İslam uğrunda çalışma. Cihad müslümanlara farz kılınmıştır. Mallarıyla, canlarıyla savaşan mü'minler övüldüğü gibi, bu mücadele uğruna canını veren kişi şchidlik makamıyla yüceltilip taltif edilmişlerdir. Kur'an'da defalarca tekrarlanan bir emirdir. - Dil kuralına uygun olarak "d/t" olarak kullanılmaktadır.
Ehad 1. Bir, tek. 2.Anlamı: İlk sayı. 3.Anlamı: Allah'ın isimlerinden, bir ve tek olan Allah. - İsim olarak kullanılmaz.
Ferhad Anadolu Anonimi'nde Ferhad ve Şirin adıyla meşhur olan eski bir hikayenin erkek kahramanı olup Şirin'in aşıkıdır. - (bkz. Ferhat)
Serhad Sınır


Nihad isminin anlamı Nihad ne demek Nihad isim analizi

Tags : Nihad isminin anlamı nedir Nihad ne anlama geliyor Nihad ne demek Nihad isminin anlamı Nihad isminin anlamı nedir Nihad ne anlama geliyor Nihad ne demek Nihad isminin anlamı Nihad isminin anlamı nedir Nihad ne anlama geliyor Nihad ne demek Nihad isminin anlamı Nihad isminin anlamı nedir Nihad ne anlama geliyor Nihad ne demek Nihad isminin anlamı Nihad isminin anlamı nedir Nihad ne anlama geliyor Nihad ne demek Nihad isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...