Şehmuz İsminin Anlamı

Şehmuz : Hükümdar soyundan gelen.Şehmuz İsminin Analizi

Ş : Fazla üretken ve güçlü bir yapıya sahiptir.

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

H : Sakin ve durağan bir kişiliği ifade eder.

M : Ticarete yatkınlık ve yüksek zeka seviyeli kişiliği ifade eder.

U : Durgun görünümlü, çok ağır hareket eden, işlerini ağırdan alan bir profil çizen kişilik.

Z : Bilimsel açıdan başarılı, okumayı seven, akademik anlamda başarılı kişilik ifadesidir.Şehmuz İsmiyle Uyumlu İsimler

Amuz Bilen, öğrenmiş, öğreten
Feramuz Kale muhafızı, koruyucusu.
Temmuz Türk ve Altay mitolojisine de Tamız (Tamus, Tammus, Tamıs, Dumuz, Dumıs) Han olarak geçmiştir. Sümer kökenlidir. Türk coğrafyasının büyük kısmında adı yaz aylarından birisine verilir; Temmuz, Tamız, Tamıs gibi… Çoğu zaman Ahır hayvanlarının ve/veya Çobanların ya da kırsal hayatın, ekinlerin ve hasadın koruyucusu olarak görülür. Damızlık sözcüğü, Damız (ahır) sözcüğüyle olduğu kadar bu isimle de bağlantılıdır ve Tamız Han için ayrılan hayvan demektir. Sümer mitolojisinde çoban görünümlü olarak betimlenir. Sümerce adı Dumuzi, 12 Hayvanlı takvimde de yer alan Domuz ile bağlantılı görünmektedir. Ünü tüm Ortadoğuya yayılmıştır.


Şehmuz isminin anlamı Şehmuz ne demek Şehmuz isim analizi

Tags : Şehmuz isminin anlamı nedir Şehmuz ne anlama geliyor Şehmuz ne demek Şehmuz isminin anlamı Şehmuz isminin anlamı nedir Şehmuz ne anlama geliyor Şehmuz ne demek Şehmuz isminin anlamı Şehmuz isminin anlamı nedir Şehmuz ne anlama geliyor Şehmuz ne demek Şehmuz isminin anlamı Şehmuz isminin anlamı nedir Şehmuz ne anlama geliyor Şehmuz ne demek Şehmuz isminin anlamı Şehmuz isminin anlamı nedir Şehmuz ne anlama geliyor Şehmuz ne demek Şehmuz isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...