Semina İsminin Anlamı

Semina : İşitme , Işık. Hurma ağacını ilk diken kızın adı. Hz. Adem in 2.Anlamı: kızının adı.Semina İsminin Analizi

S : Hayalperestliği sembolize eder. Aşırı hayal kuran kişilik.

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

M : Ticarete yatkınlık ve yüksek zeka seviyeli kişiliği ifade eder.

I : Hassas, duygusal.

N : Üstün güçlere sahip, sağduyulu kişiliği ifade eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.Semina İsmiyle Uyumlu İsimler

Adina Güzel, şirin, sevimli Bu ismin anlamının yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bize ulaşabilirsiniz.
Adlina Adil anlamındadır. Anlamının yanlış yada eksik olduğunu düşünen ziyaretçilerimiz bize ulaşabilirler.
Albina Kafkaslarda bir nehir.
Alina Asil, yabancı, görkemli, cömert gibi anlamlara gelmektedir.
Almina Al elma.
Alvina 1.Anlamı: Soylu arkadaş 2.Anlamı: Elf şarap
Armina Emine, korkusuz, yürekli. Anlamlarını taşımaktadır.
Aşina 1. Bildik, dost, arkadaş, tanıdık, aşna: 2. Sıfat Bilinen, tanıdık olan.
Aymina Anlamı ve kökeni hakkında fikir sahibi olanlar bizi bu konuda aydınlatabilirlerse çok seviniriz.
Carolina Carolina ismi bir adet anlam taşımaktadır. Bir adam olarak aynı anlama gelir. İlk dört harfi ses uyumu olan isimler;
Carol , Carolena , Carole , Carola İlk üç harfi ses uyumu olan isimler Carlitta , Carmetta , Carmilla , Carolyn , Carnela Son dört harfi ses uyumu olan isimler Eslina , Aqualina , Jacklina , Jyllina , Nobelina , Nicolina , Phillina , Malina , Orlina , Aquilina , Akulina , Kimberlina Son üç harfi ses uyumu olan isimler Amoldina , Delphina , Yesmina İlk ve son iki harfi ses uyumu olan isimler Cana , Caprina , Carmelina , Caterina İlk ve son harfi ses uyumu olan isimler Chaylala
Destina kader
Ebu Ali Sina (İbn Sina). Ali Sina'nın babası anlamında. Ünlü Türk bilgini.
Elina Türkçe olarak bir anlamı olmasa yabancı ülkelerde prenseslere verilen isimdir. Günümüzde de kız çocuklarına prenses anlamında Elina ismi verilmektedir.
lina Haşr Suresinin 5. ayetinde geçer ve yumuşak hurma ağacı anlamına gelir
Mekselina Ashab-ı kehf´den - 7 uyurlar´dan biri. Efsus ya da Yarpuz denilen bir şehirde Dakyanus (Dakyus) adındaki zalim hükümdar, halkı kendisine ve putlarına tapmaya zorlar. Allah´ın varlığına ve birliğine inanan birkaç genç ise gizlice ibadet ederek bu zalimin buyruğu dışına çıkar.Bunu haber alan Dakyanus´tan kaçan gençler, yolda kendileri gibi inançlı bir çobana rastlar. Çobanın bildiği ve yanında su olan bir mağaraya sığınan yedi kişi, burada uykuya dalar. Bu konu Kuran’da kehf suresinde geçmektedir. Mekselina, bu 7 kişiden birinin ismidir.
Melina Bu ismin kökeni yunancadır. "Bal" anlamına gelmektedir.
Mina (Arapça). Liman, iskele. Gökyüzü.Mekke yakınlarında şeytan taşlama alanının olduğu dağ
Mislina Ashab-ı kehf´den - 7 uyurlar´dan biri. Efsus ya da Yarpuz denilen bir şehirde Dakyanus (Dakyus) adındaki zalim hükümdar, halkı kendisine ve putlarına tapmaya zorlar. Allah´ın varlığına ve birliğine inanan birkaç genç ise gizlice ibadet ederek bu zalimin buyruğu dışına çıkar.Bunu haber alan Dakyanus´tan kaçan gençler, yolda kendileri gibi inançlı bir çobana rastlar. Çobanın bildiği ve yanında su olan bir mağaraya sığınan yedi kişi, burada uykuya dalar. Bu konu Kuran’da kehf suresinde geçmektedir. Mislina , bu 7 kişiden birinin ismidir.
Sina 1. Arap yarımadasının Mısır ile birleştiği yerde bir üçgen oluşturan yanmada. 2.Anlamı: Bu yarımadada bulunan dağ. 3.Anlamı: Hz. Musa'ya Allah'tan levhaların (sözlerin) geldiği dağ.


Semina isminin anlamı Semina ne demek Semina isim analizi

Tags : Semina isminin anlamı nedir Semina ne anlama geliyor Semina ne demek Semina isminin anlamı Semina isminin anlamı nedir Semina ne anlama geliyor Semina ne demek Semina isminin anlamı Semina isminin anlamı nedir Semina ne anlama geliyor Semina ne demek Semina isminin anlamı Semina isminin anlamı nedir Semina ne anlama geliyor Semina ne demek Semina isminin anlamı Semina isminin anlamı nedir Semina ne anlama geliyor Semina ne demek Semina isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...