Talas İsminin Anlamı

Talas : 1.Anlamı: Yelin kaldırdığı toz. 2.Anlamı: Fırtına, kasırga. 3.Anlamı: Can sıkıntısı. 4.Anlamı: Köşe. 5. Oğuzların 24 boyundan biri.Talas İsminin Analizi

T : Oldukça ketum tavırlı ve duygularını karşısındakine açmayı zor başarabilen kişiliği temsil eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

L : Sanatsal yönleri olan kabiliyetli kişilik ifadesidir.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

S : Hayalperestliği sembolize eder. Aşırı hayal kuran kişilik.Talas İsmiyle Uyumlu İsimler

Ahlas 1.Anlamı: Saf, halis, karışımsız. 2.Anlamı: İyi yürekli, temiz kimse. 3.Anlamı: Kur´anî ıstılahta, Allah´a halis ola­rak yönelip ihlaslılıkta ileri bir dereceye varmış kul.
Atlas 1.Anlamı: Üstü ipek, altı pamuk kumaş, diba. 2.Anlamı: Düz, havasız, tüysüz. 3.Anlamı: Büyük harita. 4.Anlamı: Atlas okyanusu. 5. Kuzey Afrika'da Fas, Cezayir'i geçerek Tunus Körfezi'ne kadar uzanan sıradağlara verilen ad.
Barlas Kahraman, savaşçı.
Halas Kurtuluş, kurtulma.
İhlas 1.Anlamı: Halis, temiz doğru sevgi. 2.Anlamı: Gönülden gelen dostluk, samimiyet, doğruluk, bağlılık. 3.Anlamı: Kur'anı Kerim'in 112.Anlamı: suresinin adı.
Oflas bk. Oflaz


Talas isminin anlamı Talas ne demek Talas isim analizi

Tags : Talas isminin anlamı nedir Talas ne anlama geliyor Talas ne demek Talas isminin anlamı Talas isminin anlamı nedir Talas ne anlama geliyor Talas ne demek Talas isminin anlamı Talas isminin anlamı nedir Talas ne anlama geliyor Talas ne demek Talas isminin anlamı Talas isminin anlamı nedir Talas ne anlama geliyor Talas ne demek Talas isminin anlamı Talas isminin anlamı nedir Talas ne anlama geliyor Talas ne demek Talas isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...