Vezir İsminin Anlamı

Vezir : Osmanlı devletinde, askeri ve idari en yüksek derece olan vezirlik rütbesinde olan kimseVezir İsminin Analizi

V : Kendi içine dönük, umursamaz bir kişiliği ifade eder, bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesiyle hareket eden kişilik örneği.

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

Z : Bilimsel açıdan başarılı, okumayı seven, akademik anlamda başarılı kişilik ifadesidir.

I : Hassas, duygusal.

R : Tereddütlü kişilik demektir, karar vermede zorlanmalar yaşarlar.Vezir İsmiyle Uyumlu İsimler

Benazir Eşsiz, tek olan.
Gazir 1. Yumuşak, mülayim. Tatlı, nazik, uysal.
Güzir Çare, derman
Lanazir Eşsiz, benzersiz
Lezir Akıllı
Münzir 1. Akıbetinin kötülüğünü söyleyerek korkutan. 2.Anlamı: Kafirleri ve münafıkları sapıklıklarından döndürmek için cehennem azabı ile korkutan. Rasulullah için kullanılmıştır. Birçok sahabe de bu ismi kullanmıştır.
Nazir Benzer, eş, örnek.
Nezir 1.Anlamı: Birini doğru yola (Sırat-ı Müstakim´e) yöneltmek için Allah´ın azabıyla gözdağı vererek korkutmak. 2.Anlamı: (Fıkıh´ta) Adak, dilek, tahsis. 3.Anlamı: Kendisini Allah yoluna adayan kişi. Kur´an´da 40´tan fazla yerde geçmektedir. Hz. Peygamberin isimlerinden. 4.Anlamı: Kend
Tahzir Yeşil renk verme


Vezir isminin anlamı Vezir ne demek Vezir isim analizi

Tags : Vezir isminin anlamı nedir Vezir ne anlama geliyor Vezir ne demek Vezir isminin anlamı Vezir isminin anlamı nedir Vezir ne anlama geliyor Vezir ne demek Vezir isminin anlamı Vezir isminin anlamı nedir Vezir ne anlama geliyor Vezir ne demek Vezir isminin anlamı Vezir isminin anlamı nedir Vezir ne anlama geliyor Vezir ne demek Vezir isminin anlamı Vezir isminin anlamı nedir Vezir ne anlama geliyor Vezir ne demek Vezir isminin anlamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı...